Być fit

Czy bycie fit to moda czy coś więcej? Na czym polega ten społeczny fenomen? Każdy mówi o zdrowym trybie życia, o dobrych nawykach. Czym w ogóle i na czym polega i czy warto gonić za tym trendem?
W raz z rozwojem gospodarczym zwiększyło się tempo życia. Dziś rzadko kto może powiedzieć, że ma dużo czasu: praca zawodowa, rodzina, zajęci pozalekcyjne dzieci, dom ewentualnie ogród. Kiedy wśród tego natłoku zadań znaleźć chwilę dla siebie, na zajęcie się sobą i swoim zdrowiem. Często okazuje się, że zaczynamy się nad tym zastanawiać, kiedy jest już za późno lub kiedy sytuacja staje na krawędzi noża.
Przede wszystkim ruch to coś, czego nam najwięcej potrzeba. Całe godziny spędzone w pracy w pozycji siedzącej lub stojącej przy dużym obciążeniu statycznym wręcz rujnuje nam zdrowie. Mimo, że w firmach są przestrzegane zasady bhp i stanowiska pracy są organizowane w sposób ergonomiczny, to żadna prewencja nie jest lepsza niż dużo aktywności fizycznej. Nacisk na poprawę sytuacji zdrowotnej swoich pracowników zaczęły dostrzegać duże korporacje, dlatego też tak chętnie są przez nie wspierane akcje takie jak finansowanie karnetów na siłownie, baseny, czy mutipakiety. Pracownicy zdrowi i zrelaksowani są większą korzyścią dla pracodawcy niż drużyna rekonwalescentów. Pamiętaj o jednak o tym, że jeśli sam nie chcesz zadbać o swoje zdrowie, nikt inny nie zrobi to za Ciebie.

Aktywność fizyczna to połowa sukcesu. Jeśli już podjąłeś to wyzwanie to przejdź do kroku drugiego: zdrowe nawyki żywieniowe. Wcale nie chodzi tu o głodówki i diety cud. Nie musisz wyrzekać się ulubionych potraw i smakołyków. Wystarczy, że będziesz z nich korzystał racjonalnie z pewnymi ograniczeniami. Jedno ciasteczko, nie zaszkodzi, cała packa to już przesada. Dodatkowo swój jadłospis trzeba mądrze kompensować, wzbogacać o witaminy, produkty zawierające pełnowartościowy błonnik, ogranicz spożywanie węglowodanów każdego dnia. Najważniejsze jednak to jeść mniej, a częściej, niż raz przez cały dzień się godzić, aby na wieczór zapchać się do rozruchu!

Zdrowie to nie tylko dieta, siłownia czy aktywność fizyczna, ale także kosmetyczka. Bełchatów (swiaturody.com), Łódź czy Sieradź, nie ważne gdzie mieszkasz, w każdym miejscu znajdziesz salon kosmetyczny w którym specjaliści zadbają o Twoje zdrowie. Wbrew pozorom duża część zabiegów proponowanych przez salony urody nie tylko, co oczywiste wpływają na Twój wygląd, ale i na zdrowie i samopoczucie.
Podsumowując mimo, że bycie fit jest pewną moda (a z trendami różnie bywa) to z całą pewnością jest ona godna naśladowania. Warto korzystać z wszystko co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. w zdrowym ciele zdrowy duch!

One thought on “Być fit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>