Depilacja laserowa – zabieg (prawie) idealny

Kobiety, które natura obdarzyła silnymi, ciemnymi włosami, zapewne uważają zabieg depilacji laserowej za wybawienie od problemu odrastających niezależnie od użytej metody włosów. Poczucie estetyki i obowiązujące kanony piękna sprawiły, że już dawno przestano uważać pozbywanie się owłosienia za rzecz ekstrawagancką. Mimo to, regularna depilacja przy użyciu maszynki do golenia, bolesnego depilatora czy wosku lub zbierającej kontrowersyjne opinie pasty cukrowej może być męcząca.

Z tego powodu, już w latach 60. eksperymentowano z wykorzystaniem lasera w trwałym usuwaniu włosów. Pierwsze zabiegi kończyły się niestety poparzeniami skóry i były nieskuteczne, co związane było z nieodpowiednią długością emitowanej przez laser fali elektromagnetycznej. Pod koniec lat 90. XX wieku lasery diodowe rozpowszechniły się w klinikach medycyny estetycznej, na chwilę obecną stając się powszechną, a co najważniejsze trwałą metodą usuwania owłosienia.

W gabinetach i salonach kosmetycznych stosuje się współcześnie najczęściej laser diodowy, tzw. Light Sheer i jego odmiany. Inną popularną opcją, która faktycznie nie jest jednak depilacją laserową, jest metoda IPL. Różni się ona od laserów zastosowaniem wiązki świetlnej o zmiennej długości fali, co chociaż sprzyja jej skuteczności w zamykaniu naczynek, obniża efektywność usuwania włosów. Badania pokazują, że skutki uboczne w postaci pigmentacji i zmian skórnych obejmują procentowo mniej osób korzystających z metody IPL niż z laserów diodowych, chociaż większość z tych zmian (zarówno po IPL jak laserze) zanika przed upływem około 6 miesięcy od ostatniego zabiegu. W trosce o własne dobro i komfort podczas wykonywania zabiegu, warto zatem poznać, jaki sprzęt oferuje wybrany przez nas gabinet, jakie są jego wady i zalety, zamiast pochopnie wybierać pierwszy wynik jaki podpowie wyszukiwarka po wpisaniu hasła, dajmy na to: „depilacja laserowa Olsztyn”. Z listy wyników warto wybrać kosmetyczkę z Olsztyna z najlepszymi opiniami klientów (zobacz: https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html).

Depilacja z użyciem laserów diodowych wymaga także mniejszej liczby zabiegów niż IPL. Pozostaje to jednak zabieg inwazyjny, któremu nie mogą poddać się kobiety w ciąży, osoby zażywające leki zwiększające ich wrażliwość na światło, czy ludzie z niewielką zawartością melaniny we włosach. Lista przeciwwskazań do zabiegu depilacji jest długa, a utrzymujące się do kilku dni po zabiegu podrażnienia i niejednokrotnie wysoka cena mogą odstraszać potencjalnych klientów. Przeprowadzony przez wykwalifikowany personel zabieg laserowej depilacji, poprzedzony konsultacją lekarską i dermatologiczną nie powinien jednak budzić obaw – niewątpliwa zaleta, jaką jest trwałe i skuteczne usuwanie owłosienia jeszcze długo będzie przyćmiewać wszystkie inne, prostsze metody depilacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>