Peeling kwasami AHA

Wśród szczególnie popularnych zabiegów kosmetycznych należy wymienić peeling kwasami AHA. Efekt takiego zabiegu jest inny niż w przypadku zwykłego peelingu, ponieważ kwasy usuwają martwe komórki naskórka, a jednocześnie oddziałują na głębokie warstwy skóry, stymulując produkcję elastyny i włókien kolagenowych. Po takim peelingu często nakłada się produkty aktywne, ponieważ ich działanie jest wówczas kilkunastokrotnie silniejsze. Do zabiegu można wykorzystać kwas migdałowy albo salicylowy.
Niezależnie od tego, jaki kwas zostanie wybrany, ważne jest to, aby skóra została właściwie przygotowana do zabiegu. Zaleca się, aby przygotowania rozpocząć dwa tygodnie przed zastosowaniem kwasów AHA. W pierwszym tygodniu powinno się stosować raz dziennie tonik albo kremy o niskiej zawartości kwasów, natomiast w drugim należy wykorzystywać te same produkty, ale dwa razy dziennie. Tuż przed zabiegiem skóra musi zostać dokładnie oczyszczona, ponieważ kwasy mogą mieć problem z wniknięciem do głębszych warstw skóry z powodu tłuszczu i sebum. Peeling nakładany jest na 1-2 minuty, a następnie zmywa się go wodą. Po zabiegu skóra powinna być przemyta alkaicznym neutralizatorem. Zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów w odstępach około tygodniowych. Pomiędzy seriami, które wykonuje się nie częściej niż raz na rok lub dwa, można stosować preparaty o małych natężeniu kwasów AHA. Podczas kuracji należy dbać o to, aby skóra nie była narażona na promieniowanie UV.
Chociaż zabiegi kwasami AHA są bardzo popularne, to nie każdy człowiek może pozwolić sobie na korzystanie z nich. Wśród przeciwwskazań wymienia się aktywną opryszczkę, liczne znamiona melanocytowe albo pajączki naczyniowe, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania bliznowców oraz ciążę. U osób, które nie mają tych oraz innych przeciwwskazań do zabiegu, skutki uboczne pojawiają się bardzo rzadko. Najczęściej dochodzi do nich wtedy, gdy peeling został nieprawidłowo wykonany. Warto zatem korzystać z usług doświadczonych specjalistów, przy czym należy pamiętać, że można ich znaleźć nie tylko w największych miastach. Profesjonalne wykonanie zabiegu mogą polecić także specjaliści z mniejszych miejscowości, na przykład kosmetyczka z Pruszkowa (swiaturody.com).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>